...

Córki księżniczki

Książka Córki księżniczki stanowi kontynuację losów księżniczki Sułtany oraz jej rodziny po roku 1991. Księżniczka staje w obronie praw kobiet, które w Arabii Saudyjskiej są zdane na łaskę i niełaskę męża. W przeciwieństwie do mężczyzn świata Zachodu Ci w każdej chwili mogą się rozwieść i oddalić swą żonę… Mężczyzna może mieć wiele kochanek. W przypadku oddalenia żony, z którą ma potomka płci męskiej, ten bardzo często pozostaje przy ojcu.

Światopogląd

Historia Sułtany i jej córek uświadamia jak duży wpływ wywiera religia na życie. Tym samym ma wpływ na prawo świeckie. Podczas gdy kobiety państw Zachodu mogą się kształcić na uczelniach wyższych, w Arabii Saudyjskiej jest to nie do pomyślenia. W wielu innych dziedzinach kobiety nie mają możliwości realizować się. Nie mogą prowadzić samochodu. Są to nieliczne przykłady nierównego traktowania obu płci. W związku z tym bohaterka dąży do zdjęcia jarzma dominacji mężczyzn nad kobietami. Dodatkowym problemem, który czyni kobiety poddanymi mężczyznom stanowi zniekształcenie słów Mahometa i interpretacja ich w niewłaściwy sposób. W wyniku tego kobiety, zwłaszcza córki mogą być więzione przez swych ojców, gdy Ci stwierdzą, że ta splamiła honor rodziny. Poruszono kwestię dotyczącą konieczności zasłaniania twarzy przez kobiety. Znajdziemy tu również rytuały i zwyczaje związane z islamizmem. Przedstawiono w książce hadżdż wraz z otoczką tego wydarzenia.

Podsumowanie

Córki księżniczki stanowią drugą część trylogii o Sułtanie. Wcześniej ukazała się powieść Księżniczka. Trzecią książką jest W kręgu księżniczki autorstwa Jean Sasson. Reasumując powieść ta zasługuje na uwagę wszystkich tych, którzy interesują się arabistyką. Jeśli jesteś zainteresowany losami kobiet w Arabii Saudyjskiej to ta książka jest dla Ciebie. Z pewnością nie będziesz się nudzić czytając. Bezsprzecznie zmienisz zdanie na temat wielu poglądów, z którymi do tej pory się zgadzałeś. Prawdopodobnie z wieloma się utożsamiałeś i po sięgnięciu po tę pozycję Twój osąd i w tych kwestiach się zmieni. Zatem, nie czekaj i sięgnij po Córki księżniczki, ponieważ na prawdę warto. Książka Córki księżniczki stanowi kontynuację losów księżniczki Sułtany oraz jej rodziny po roku 1991. Księżniczka staje w obronie praw kobiet, które w Arabii Saudyjskiej są zdane na łaskę i niełaskę męża.

córki księżniczki

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.