...

Światło między oceanami

Bywa, że życie stawia nas przed trudnymi wyborami, wyjątkowo kusząc tymi niewłaściwymi. Podsuwa myśli, że przecież nic złego się nie może stać… o ile nikt nie pozna prawdy. Gdy dzieje się to w momencie szczególnie ciężkim, nawet dobrzy ludzie, kierując się dobrymi intencjami, mogą podjąć złe decyzje. A potem trzymać się ich kurczowo w przekonaniu, iż tak właśnie miało być. Z każdą mijającą chwilą jest im coraz trudniej się wycofać, aż wreszcie zabrną za daleko i staje się to niewykonalne bez krzywdzenia kolejnych osób. „Światło między oceanami” to poruszająca historia małżeństwa, któremu nie dane było zaznać uroku macierzyństwa.

Po kilku poronieniach i urodzeniu martwego potomka Isabel i Tom dowiadują się, że kobieta nie będzie mogła mieć dzieci. Mężczyzna stara się wspierać żonę. Ona jednak jest pogrążona w bólu i smutku. Gdy gaśnie nadzieja, pojawia się cud…Do wyspy Janus Rock przypływa rozbita łódź. W środku znajdują się zwłoki mężczyzny i niemowlę. Miłość do żony powoduje, że mężczyzna ulega jej namowom i nie zgłasza tego faktu do odpowiednich instytucji. Niebawem przyniesie to konsekwencje dla pary…

O czym jest ta książka? Powieść M. L. Stedman jest o nadziei, która nigdy nie gaśnie. O miłości, która nigdy się nie kończy. Uświadamia nam, że często zajmujemy się sprawami, które przy problemach innych osób są jedynie malutkim kamyczkiem w naszym życiu. Nie da się przejść obojętnie obok historii, która wzbudza tyle emocji co „Światło między oceanami.” Historia jest przepiękna, ale stawia nas, czytelników, w bardzo niewygodnej pozycji. Trudno jest bowiem opowiedzieć się za którąkolwiek z możliwości postawionych przed bohaterami. Sprawia to, że książkę chce się czytać, ale jednocześnie sami przeżywamy wewnętrzny konflikt. Co więcej, postępowania Isabel prawdopodobnie nie zrozumie nikt, kto sam nie jest rodzicem lub bardzo tego nie pragnie, dlatego też nie sposób go jednoznacznie ocenić. W grę wchodzi w końcu dobro dziecka. Historia Toma i Isabel uświadamia, że człowiek musi podejmować decyzje, które niejednokrotnie nie są łatwe, a ważą o całym naszym życiu.

Światlo miedzy oceanami

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.